KAYMAKAMIMIZIN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

Türkiye Büyük Millet Meclisi' nin açlışının 96. yıldönümü olan 23 Nisan Milli Egemenlik veÇocuk Bayramı hem 1921 Teşkilat-ı Esasiye Kanununun 1. maddesinde ifade edilen HakimiyetBila Kaydü Şart Milletindir (Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir) ifadesinin teminatı olan Türkiye Büyük Millet Meclisi' nin açılışının yıldönümü hem de geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın bayramıdır. Mensubu olduğumuz milletin değerlerini, kültürüne sahip çıkan ülkemiz çocuklarının ve dünya çocuklarının bayramıdır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk' ün 'Türk çocuğu ecdadını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır' veciz sözü çocuklarımız ve gençlerimiz açısından tarihini, inancını, kültürünü, değerlerini bilen bir nesle olan itimadını ifade etmektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle Türkiye Büyük Millet Meclisi' nin kuruluşunun 96. yıldönümünü ve 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyor, saygılarımı sunuyorum.

Önay ALTUNTAŞ

Bozkurt Kaymakamı

23 NİSAN KAYMAKAMI BARIŞ TAHA ERCAN OLDU


Her 23 Nisan' da olduğu gibi bu 23 Nisan'da da bir öğrenci temsilen Kaymakam koltuğuna oturdu. Bu yıl Cumhuriyet İlkokulu 4. sınıf öğrencisi Barış Taha ERCAN 23 Nisan Kaymakamı oldu. Ziyarete İlçe Milli Eğitim Müdür V. Öztekin DEMİR ve Cumhuriyet İlkolulu Müdürü Deniz ŞENCAN da katıldı.Kaymakam Önay ALTUNTAŞ, Barış Taha ERCAN' a ziyaretinden dolayı teşekkür etti ve hediye verdi.
ATATÜRK İLKOKULUNDA 23 NİSAN KUTLAMA PROGRAMI DÜZENLENDİ

Kaymakamımız Önay ALTUNTAŞ, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle İlçemiz Atatürk İlkokulunca düzenlenen kutlama programına katıldı. Programa İlçe Belediye Başkanı Birsen ÇELİK, İlçe Garnizon Komutanı Burak ÖREN, İlçe Emniyet Amiri Nuh Ali KAYA,İlçe Milli Eğitim Müdür V. Öztekin DEMİR, İlçemiz daire amirleri, çok sayıda veli, vatandaş ve davetliler katıldı. Program dahilinde ilkokul öğrencileri dans gösterileri sergiledi ve şiirler okudu.