18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Şanlı Türk tarihinin sayfalarına altın harflerle yazılan 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 101. yıl dönümü ve şahadet şerbetini korkusuzca içen aziz şehitlerimizi anma günü, gerçekleştirilen program, tören ve faaliyetlere anıldı.

Program dahilinde önce Kaymakam vekili Önay ALTUNTAŞ'ın, Belediye Başkan Vekilinin, İlçe Jandarma Komutanının, İlçe Emniyet Amirinin, diğer protokol üyelerinin, daire amirlerinin, temsilci öğrenci gruplarının ve halkın katılımıyla İlçemiz Hükümet Konağı önünde bulunan Atatürk büstüne çelenk sunuldu. Kaymakamlık, Belediye Başkanlığı ve Jandarma Komutanlığının çelenk sunumundan sonra tören yöneticisinin komutu ile Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Edebiyete İntikal Etmiş Şehitlerimizin manevi huzurunda bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Akabinde İstiklâl Marşımız tören alanında bulunanların katılımı ile okundu.

Hükümet Konağı önündeki törenin ardından Bozkurt Spor Lisesi Konferans Salonuna geçildi. Buradaki faaliyetler kapsamında İlçe Jandarma Komutanlığı adına Jandarma Astsubay Çvş. Harun Erman ARAS günün anlam ve önemini belirten konuşmasını tamamladıktan sonra öğrenciler tarafında hazırlanan halk oyunu ve tiyatro gösterimi ile koro gösterisi sunumlarından sonra törene son verildi.