MİRAÇ KANDİLİNİZ MÜBAREK OLSUN


3 Mayıs 2016 (Salıyı Çarşambaya bağlayan gece) Miraç Kandilini ifa edeceğiz. Miraç, insanlığın kurtuluşu için gönderilen Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V.)'in yaptığı mukaddes ve manevi yolculuktur. Manevi duyguların üst seviyelere yükseldiği, Allah'ın lütuf ve inayetinin daha fazla hissedildiği Miracın özünde, her türlü kötülükten arınma, insanlığın yararına değerler üretme, fedakarlık, paylaşma sorumluluk, ilahi emirlere teslimiyet gösterme ve yüce mertebelere erişme vardır.
Toplumumuzun ve bireyler olarak her birimizin iç huzura kavuşması, her türlü kavganın, terör şebekelerinin ortadan kalkması, iç dünyamızda huzura, insani ilişkilerimizde olgunluğa, toplum hayatında kardeşlik ve mutluluğa ulaşabilmek için evrensel mesajı doğru bir şekilde anlamalı, anlatmalı, kendimize rehber edinmeli ve hayatımıza da yansıtmalıyız.
Bu duygu ve düşüncelerle milletimiz ve tüm İslam aleminin Miraç Kandilini tebrik eder, bu mukaddes gecenin toplumsal birlikteliğimizin güçlenmesine insanlığın barış, huzur ve saadetine birlik, dirlik ve beraberliğine, şiddet ve acımasızlığın, acı ve göz yaşının dinmesine vesile olmasını Cenab-ı Allah'tan niyaz ederim.


Önay ALTUNTAŞ
Bozkurt Kaymakamı